15.09.2016 «ՕՏԱՐԵՐԿՐՅԱ ԳՈՐԾԱԿԱԼՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
14.09.2016 ՆՈՐ ՍԵՐՆԴԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ ՊԱՏԵՐԱԶՄՆԵՐ
14.07.2016 ՌՈՒՍԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ԻՐԱՆ. «ՀՅՈՒՍԻՍ – ՀԱՐԱՎ» ԻՆՈՎԱՑԻՈՆ ԻՆՏԵԳՐԱՑԻԱ
13.07.2016 ՌՈՄԱՆ ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆ. «ԻՐԱՆԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՏԺԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ՉԵՂԱՐԿՄԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ՄԵԿՆԱՐԿԸ ԵՎ ԻՐԱՆ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ-ՌՈՒՍԱՍՏԱՆ ԱՌԱՆՑՔՈՎ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ»
12.07.2016 ԱՐՍԵՆ ՂԱԶԱՐՅԱՆ. «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ԻՐԱՆ-ՌՈՒՍԱՍՏԱՆ. ԱՌԵՎՏՐԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐ»
05.04.2016 «ՆՈՐԱՎԱՆՔ» ԳԿՀ ՀԱՅԱԳԻՏԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ԱՎԱԳ ՓՈՐՁԱԳԵՏ ՎԱՀՐԱՄ ՀՈՎՅԱՆԻ ԶԵԿՈՒՅՑԸ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ. ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐՈՒԺ» ԹԵՄԱՅՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ (24 ՄԱՐՏԻ, 2016Թ., «ՆՈՐԱՎԱՆՔ» ԳԿՀ)
05.04.2016 «ՆՈՐԱՎԱՆՔ» ԳԿՀ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՀԵՏԱԶՈՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ԱՎԱԳ ՓՈՐՁԱԳԵՏ ԿԱՐԵՆ ՎԵՐԱՆՅԱՆԻ ԶԵԿՈՒՅՑԸ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ. ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐՈՒԺ» ԹԵՄԱՅՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ (24 մարտի, 2016թ., «Նորավանք» ԳԿՀ)
01.04.2016 «ՆՈՐԱՎԱՆՔ» ԳԿՀ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՀԵՏԱԶՈՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՓՈՐՁԱԳԵՏ-ԽՈՐՀՐԴԱԿԱՆ ԱՆՈՒՇԱՎԱՆ ԲԱՐՍԵՂՅԱՆԻ ԶԵԿՈՒՅՑԸ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ. ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐՈՒԺ» ԹԵՄԱՅՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ (24 մարտի, 2016թ., «Նորավանք» ԳԿՀ)
31.03.2016 ՊԱՏՄԱԿԱՆ ԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒ, ԵՐԵՎԱՆԻ ՊԵՏՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ ԴԻՎԱՆԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ԱՄԲԻՈՆԻ ԱՍԻՍՏԵՆՏ ՌՈՄԱՆ ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆԻ ԶԵԿՈՒՅՑԸ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ. ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐՈՒԺ» ԹԵՄԱՅՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ (24 մարտի, 2016թ.)
31.03.2016 «ՆՈՐԱՎԱՆՔ» ԳԿՀ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՀԵՏԱԶՈՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՓՈՐՁԱԳԵՏ, ՀՀ ՊԵՏԱԿԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ԱԿԱԴԵՄԻԱՅԻ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՀԵՏԱԶՈՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ԳԻՏԱՇԽԱՏՈՂ ՋՈՆԻ ՄԵԼԻՔՅԱՆԻ ԶԵԿՈՒՅՑԸ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ. ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐՈՒԺ» ԹԵՄԱՅՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ (24.03.2016)
30.03.2016 ՀՀ ԳԱԱ ԱՐԵՎԵԼԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏԻ ԱՎԱԳ ԳԻՏԱՇԽԱՏՈՂ, ՊԱՏՄԱԿԱՆ ԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒ, ԷՆԵՐԳԵՏԻԿ ԱՇԽԱՐՀԱՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍՆԱԳԵՏ ԱՐՄԵՆ ՄԱՆՎԵԼՅԱՆԻ ԶԵԿՈՒՅՑԸ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ. ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐՈՒԺ» ԹԵՄԱՅՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ (24 մարտի, 2016թ.)
30.03.2016 ՌՈՒՍ-ՀԱՅԿԱԿԱՆ (ՍԼԱՎՈՆԱԿԱՆ) ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՄԲԻՈՆԻ ՎԱՐԻՉ, ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԵՎ ԼԻԱԶՈՐ ԴԵՍՊԱՆ ԱՐՄԱՆ ՆԱՎԱՍԱՐԴՅԱՆԻ ԶԵԿՈՒՅՑԸ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՎՐԱՍՏԱՆ. ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐՈՒԺ» ԹԵՄԱՅՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ (24 մարտի, 2016թ.)
08.02.2016 ԲԱԶՄԱԿԵՆՏՐՈՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԱՌԱՆՁՆԱՀԱՏԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
2016թ. փետրվարի 3-ին «Նորավանք» ԳԿՀ-ում տեղի ունեցավ «Բազմակենտրոն համակարգի առանձնահատկությունները» թեմայով գիտաժողով։ Զեկուցումով հանդես եկավ «Նորավանք» ԳԿՀ գործադիր տնօրեն Գագիկ Հարությունյանը։
20.01.2016 ԳԱԳԻԿ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ. ԾԱՅՐԱՀԵՂԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԱՃԸ ՈՐՊԵՍ ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԻՏՈՒՄ
«Նորավանք» ԳԿՀ տնօրեն Գագիկ Հարությունյանն իր «Ծայրահեղականության աճը որպես հիմնական միտում» ելույթում նշեց, որ ծայրահեղական խմբավորումների գործունեությունը, ինչպիսին է Իսլամական պետությունը, Մերձավոր Արևելքում ցեղասպանություն է որակվում, արդեն իսկ զոհերի թիվը գերազանցում է 2 մլն-ը, կան 15 մլն փախստականներ, զուգահեռաբար ոչնչացվում է քրիստոնեական մշակույթը։
20.01.2016 ԱՐԱՄ ՍԱՖԱՐՅԱՆ. ԵՎՐԱՍԻԱԿԱՆ ԻՆՏԵԳՐԱՑԻՈՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑՆԵՐ. ՃՇՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ՀՈՐԻՆՎԱԾՔ, ԻՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԱՌԱՍՊԵԼ
«Ինտեգրացիա և զարգացում» ՀԿ նախագահ Արամ Սաֆարյանն իր «Եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացներ. ճշմարտություն և հորինվածք, իրականություն և առասպել» թեմայով ելույթում նշեց, որ չնայած 2015թ․ տնտեսական ճգնաժամին, Ռուսաստանի հետ ապրանքաշրջանառության որոշակի նվազմանը, Եվրասիական փորձագիտական ակումբի անդամները միևնույն է շարունակում են մնալ ԵԱՏՄ-ում Հայաստանի մասնակցության կողմնակիցներ և շարունակելու են փնտրել ԵԱՏՄ ներքո հարաբերությունների արդյունավետ զարգացման ուղիները։
20.01.2016 ԱՇՈՏ ԹԱՎԱԴՅԱՆ. ԵԱՏՄ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԵՑՄԱՆ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
Տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Թավադյանն իր «ԵԱՏՄ երկրների տնտեսական քաղաքականության համաձայնեցման հնարավորությունները» թեմայով զեկույցում անդրադարձավ ԵԱՏՄ տնտեսական քաղաքականության հարցերին և դրամա-արժութային քաղաքական համաձայնեցման անհրաժեշտությանը։
20.01.2016 ՍԱՄՎԵԼ ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ. ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՎ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑՆԵՐԸ՝ ԸՍՏ ՍՈՑԻՈԼՈԳԻԱԿԱՆ ՀԵՏԱԶՈՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆՅՈՒԹԵՐԻ
Սոցիոլոգ Սամվել Մանուկյանն իր «Հայաստանի երիտասարդությունը և քաղաքական գործընթացները՝ ըստ սոցիոլոգիական հետազոտությունների նյութերի» թեմայով ելույթում ներկայացրեց երիտասարդության տեղեկացվածության և Հայաստանի խնդիրների ընկալման վերաբերյալ իր հետազոտության արդյունքները։
26.11.2015 Նորարարական գաղափարների մրցանակաբաշխություն «Նորավանք» ԳԿՀ-ում
2015թ. նոյեմբերի 26-ին տեղի ունեցավ «Նորավանք» ԳԿՀ և «Ինտեգրացիա և զարգացում» ՀԿ կազմակերպած նորարարական և հասարակական հնչեղություն ունեցող գաղափարների և նախագծերի մրցույթի հաղթողների պարգևատրման արարողությունը։ Ժյուրին արդիական և նորարարական գաղափարների համար 1-ին մրցանակը շնորհեց Նանջինգի համալսարանի ասպիրանտ Մհեր Սահակյանին։ 2-րդ մրցանակն ունի երկու հեղինակ՝ Ալեքսանդր Մարգարով և Նարեկ Գալստյան։ 3-րդ տեղի մրցանակակիրն էլ Սոնա Մարտիրոսյանն է։