ՀՀ ԱՐՏԱՀԱՆՄԱՆ ԻՆՏԵՐԱԿՏԻՎ ՔԱՐՏԵԶԸ | |
ԳԱԳԻԿ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ. «ԳԱՂԱՓԱՐԱԽՈՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԸ ՈՐՊԵՍ ԿՐԻՏԻԿԱԿԱՆ ԵՆԹԱԿԱՌՈՒՑՎԱԾՔ» «Նորավանք» ԳԿՀ գործադիր տնօրեն Գագիկ Հարությունյանը «Գաղափարախոսական համակարգը որպես կրիտիկական ենթակառուցվածք» զեկուցման մեջ անդրադարձավ կրիտիկական ենթակառուցվածքների ոչ նյութական ոլորտներին, որոնք խիստ կարոր են, հաճախ նաև՝ որոշիչ։ | |
30.11.2017
ՍԱՄՎԵԼ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ. «ՊԵՏԱԿԱՆ ՄԱԿԱՐԴԱԿՈՎ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎՈՂ ԿԻԲԵՐՀԱՐՁԱԿՈՒՄՆԵՐԸ ԿՐԻՏԻԿԱԿԱՆ ԵՆԹԱԿԱՌՈՒՑՎԱԾՔՆԵՐԻ ՎՐԱ» «Նորավանք» ԳԿՀ Տեղեկատվական հետազոտությունների կենտրոնի փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը «Պետական մակարդակով իրականացվող կիբերհարձակումները կրիտիկական ենթակառուցվածքների վրա» թեմայով զեկուցման մեջ անդրադարձավ աշխարհում կիբերտիրույթում տեղի ունեցած ձևափոխումներին՝ հատկապես հաքերային համայնքների, երբ տարբեր խմբեր սկսեցին մտնել պետությունների «անձրևանոցների» տակ։ | |
ՎԱՀԱԳՆ ԱԳԼՅԱՆ. «ԿՐԻՏԻԿԱԿԱՆ ԵՆԹԱԿԱՌՈՒՑՎԱԾՔՆԵՐ. ՀԱՅԵՑԱԿԱՐԳԱՅԻՆ ՄՈՏԵՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՏԵՍԱԿՆԵՐ» «Նորավանք» ԳԿՀ խորհրդական, ԵՊՀ Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի Հանրային կառավարման ամբիոնի վարիչ, պ.գ.թ., դոցենտ Վահագն Ագլյանն իր «Կրիտիկական ենթակառուցվածքներ. հայեցակարգային մոտեցումներ և տեսակներ» զեկուցման մեջ նշեց, որ ենթակառուցվածք բառը, որոշ իմաստով, գալիս է ռազմական ոլորտից՝ հետագայում մտնելով քաղաքացիական ոլորտ։ | |
27.10.2017
ՀԱՅՐ ՍԵՐՈՎԲԵ ՎԱՐԴԱՊԵՏ ՉԱՄՈՒՐԼՅԱՆ. «ՄԽԻԹԱՐՅԱՆ ՄԻԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԻՄՆՄԱՆ ԵՎ Ս.ՂԱԶԱՐ ՄՈՒՏՔԻ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆԸ» (տեսանյութ) Մխիթարյան միաբանության վանահայր, «Բազմավեպ» հանդեսի խմբագիր հայր Սերովբե վարդապետ Չամուրլյանը ներկայացրեց ս. Ղազար կղզում Մխիթարյան միաբանության հիմնադրման պատմությունը, նրա պատմական ուղին և ձեռքբերումները, ինչպես նաև անդրադարձավ միաբանության արդի դրությանն ու խնդիրներին։ | |