«Նորավանք» ԳԿՀ Տեղեկատվական կենտրոնի փորձագետներ Դիանա Գալստյանը և Մարիամ Խալաթյանն անդրադարձան ՀԿ-ներին և ԶԼՄ-ներին առնչվող «Օտարերկրյա գործակալների մասին» օրենքին՝ ներկայացնելով տարբեր երկրների, ինչպես օրինակ՝ Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Չինաստանի, Իսրայելի փորձը և անդրադարձան տարբեր երկրներում այդ օրենքի ընդունման և կիրառման հակասական դրույթներին:
«ՕՏԱՐԵՐԿՐՅԱ ԳՈՐԾԱԿԱԼՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
2016թ. հուլիսի 25-ին «Նորավանք» ԳԿՀ-ում տեղի ունեցավ գիտաժողով՝ «Տեղեկատվական ներգործության նոր մեթոդները (հետխորհրդային երկրների օրինակով)» թեմայով։«Նորավանք» ԳԿՀ Տեղեկատվական կենտրոնի փորձագետներ Դիանա Գալստյանը և Մարիամ Խալաթյանն անդրադարձան ՀԿ-ներին և ԶԼՄ-ներին առնչվող «Օտարերկրյա գործակալների մասին» օրենքին՝ ներկայացնելով տարբեր երկրների, ինչպես օրինակ՝ Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Չինաստանի, Իսրայելի փորձը և անդրադարձան տարբեր երկրներում այդ օրենքի ընդունման և կիրառման հակասական դրույթներին: