THE FRENCH-ARMENIAN BUSINESS SOCIETY
The French-Armenian Business Society is organizing the Armenian-International Business Forum in Paris, on October 15, 2016, at the Napoleon hall of the Westin Paris-Vendôme hotel.
Globalization and new reflexes of economic exchanges in the 21st century urge us to think that the Armenian economic potential is an enviable capital to support Armenia in its economic development and create, through new synergies and shared interests, additional individual resources that the Armenian network can generate.
Hence, the Paris based Le Cercle d’Affaires Franco-Arménien is organizing the grouping of World business representatives in Paris: investors, executives of major international companies, but also project developers with high added value, in the framework of the Armenian-International Business Forum in Paris, on October 15, 2016 at the Westin Paris-Vendôme hotel.